top of page

RED IRON SLING

Kırmızı Demir Sapanlar, yüksek basınçlı borularla çalışırken güvenliği artırmak ve boru arızası kazalarından kaynaklanan yaralanmaları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Askılar, boru basıncı arızası durumunda yüksek basınçlı boru sistemlerinde hareketi ve olası bağlamayı sınırlamak için geçici bir boru sınırlama mekanizması kullanır. Bunların kuyu başlıkları, boru hatları, akış hatları ve diğer yüksek basınçlı kuyu kontrol ekipmanları için kullanılması amaçlanmıştır.

Basınçlı Boru Kısıtlama Sistemleri, üstün kaliteli güvenlik bağlama sistemleri, eklemler, geçişler, kaplinler, mekanik bağlantılar ve diğer geçici akış hatları için kısıtlama sağlar. Maksimum iş yeri güvenliği için güvenilir çözümler. Personel yaralanmasını ve makine hasarını önler. Borulardaki basınç değişiklikleri durumunda dinamik olarak çalışacak şekilde akıllıca tasarlanmıştır. Tüm basınçlandırma sistemi uygulamalarına uyacak çeşitli boyutlarda ve basınç değerlerinde mevcuttur.
Endüstriyel Uygulama

15 PSI'ın üzerinde çalışma basıncına sahip yüksek basınçlı boru sistemlerinde arızayla ilgili olayları önlemek için Red Iron Sling güvenilir bir çözüm sunar. Boruların kopma kuvveti nedeniyle arızalanması sırasında hareketi etkili bir şekilde kısıtlar. Bu önlemler özellikle açık deniz boru sistemlerinde ve diğer petrol ve gaz taşıma boru ağlarında önemlidir. Ayrıca kimyasal boruların, hidrolik hortum tutucuların, atık su sistemlerinin, buhar borularının ve diğer benzer endüstriyel kullanımların taşınmasında kullanılır.

Endüstriyel petrol ve gaz sistemlerinde kullanılan Petrol Sahası Hortum Boru Kısıtlamalarımızın ana uygulamalarını burada bulabilirsiniz :

- Toplama sistemleri, ham petrol boru hatları ve rafine ürünler dahil akış hatları
-Asit enjeksiyonu için kuyu kontrol sistemleri.
-Tuzlu su giderme boru sistemleri vb.

Yüksek basınçlı boru sistemindeki herhangi bir küçük kopma, hasar ve kırılma, iş istasyonunda yıkıcı sonuçlara yol açabilir. Yüksek basınçlı bir patlama, projenin durma noktasına gelmesinin yanı sıra, alet ve ekipmanların tahrip olmasına ve yaralanmalara da neden olabilir. Bu tür rahatsızlıklara sıklıkla pahalı sonuçlar ve hatta ölüm gibi geri dönüşü olmayan sonuçlar eşlik ediyor. Tehlikeli tüm lokasyonlarda güvenlik standartlarına göre istenmeyen durumların önlenmesi için önlem alınması şarttır.

Boru tutucu sapanlar, yüksek basınçlı boru sistemlerinde riskleri en aza indirmek için son derece basit ama etkili bir mekanizma ile tasarlanmıştır. Kırmızı Demir Sapanlar, arızasız çalışmayı garanti etmek için Shell'in güvenlik politikaları gibi küresel güvenlik standartlarına göre üretilmektedir.

Kırmızı Demir Sapan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Boru boyutu ve basınç eşiği için daima etikette belirtilen kullanım değerleri dahilinde kalın. Bu sınırın aşılması kırılmalara ve uygulamanın başarısız olmasına neden olabilir.
Askının ana gövdesinden köstebek ve contalara kadar tüm parçaların muayenesi çok önemlidir
Herhangi bir hasar tespit edilmesi durumunda parçaları değiştirin veya hep birlikte yeni bir askı kullanın. Hasarlı boru sınırlama sistemleri talihsiz sonuçlara neden olabilir.
Tüm bileşenler borunun basınç ve boyut derecesine uygun olmalıdır; farklı değerlere sahip parçaların karıştırılması, emniyet sisteminde zayıf noktalar oluşturabilir ve arızaya yol açabilir.
Boruları demir askıyla kaldırmaktan ve taşımaktan kaçının; basınçlı borular genellikle ağırdır ve emniyet sisteminize zarar verir.
Yanlış bağlantı, boyut ve basınç uyumsuzluğu ve uygunsuz kullanım nedeniyle çalışma ortasında komplikasyonları önlemek için tüm boru yeniden başlatma sistemleri eğitimli profesyoneller tarafından kurulmalıdır.
bottom of page